A Gyors, a Lassú és a Hatásos 

2024.11.06

Tüneti kezelések versus mélyreható megoldások a szervezetfejlesztésben? 

Valóban megéri a gyors eredményekre fókuszálni, ha hosszú távon a hatékonyság és az együttműködés látja kárát? Hogyan befolyásolja a szervezeti működést és a szervezetfejlesztők fókuszát és munkáját, ha az üzletfejlesztésben az egyedi igények helyett standardizált megoldások dominálnak? Mit gondol minderről egy vállalati vezető, egy szervezetfejlesztő és egy kutató?

Gyere el, és tudd meg a 2024. nov. 6-án, 18:00-tól kezdődő SZMT Kávéházi kerekasztalunkon!

Mi az az SZMT Kávéházi kerekasztal?

SZMT Kávéházi kerekasztal: Az igényes szakmai párbeszéd otthona

Az SZMT Kávéházi kerekasztal egy, a Szervezetfejlesztők Magyarországi Társasága (SZMT) által szervezett különleges szakmai fórum, amely lehetőséget kínál a HR, szervezeti átalakulás, digitális transzformáció és más aktuális, releváns témák mélyreható megvitatására, leginkább szervezetfejlesztési fókusszal.

Az online esemény facilitált kerekasztal-beszélgetésből áll, ahol három meghívott vendég – akadémiai szakértő, vállalati vezető és szervezetfejlesztő – ütköztetik nézeteiket. A hallgatóság is aktív résztvevője a diskurzusnak, kérdéseikkel és reflexióikkal folyamatosan alakítva a beszélgetés menetét.

Az eseménysorozat célja, hogy provokatív, vitaindító legyen, ahol nincs egyetlen "tuti megoldás", viszont rengeteg új nézőpont kerül előtérbe.


Időpont: 2024. november 06. 18.00 - 20.00

Helyszín: ONLINE


Programtartók: 

Dr. Szászvári Karina Ágnes

A BGE Vezetés- és Emberi Erőforrás Fejlesztési Tanszék vezetője, egyetemi docens

Kosztolányi István

Szenior tanácsadó, coach, board tag, ICG

Kiss Gábor

HR vezető, Zoltek Zrt.

Moderátor: Kálmán Edina

üzlet- és szervezetfejlesztő, a Knowhouse Consulting Kft. ügyvezetője


Részvételi díj nincs, de a program regisztrációhoz kötött.

Mit kap, aki részt vesz a programon:

Kiknek szól?

Hangsúlyából adódóan elsősorban szervezetfejlesztőknek, HR-eseknek, üzleti vezetőknek és gyakorló szakembereknek szól, akik:

  • érdeklődnek a legfrissebb szakmai trendek, az aktuális, valós problémák iránt

  • egy igényes, több fényszögű, élő párbeszédnek szeretnének aktív részesei lenni és

  • egy elhivatott szakmai közösséghez szeretnének tartozni, ahol mód van a vélemény, tapasztalat és tudás kicserélésére

Bővebben a programtartókról:

Dr. Szászvári Karina Ágnes

A BGE Vezetés- és Emberi Erőforrás Fejlesztési Tanszék vezetője, egyetemi docens

Pszichológus, munka- és szervezetszakpszichológus. Doktori fokozatát az alkalmazott pszichológia területén szerezte.

Karrierje során sikeresen ötvözte az akadémiai és az üzleti világot. Dolgozott az államigazgatásban és az üzleti szférában egyaránt, jelentős tapasztalatot szerezve az emberi erőforrás fejlesztés területén. Az elmúlt években kutatási érdeklődése a kis- és középvállalatok humánerőforrás-gyakorlatára fókuszált, míg oktatói munkája a szervezetek emberi tényezőivel kapcsolatos kérdésekre irányul.

Az akadémiai tevékenységén túl 15 évig vezette vállalkozását, amelyben számos hazai és nemzetközi projektben vett részt az emberi erőforrásfejlesztés területén.

Fejlesztő szakembernek tartja magát, hisz a partnerségen alapuló együttműködésben, és vallja, hogy a szervezetek és a munkavállalók kölcsönösen előnyös együttműködése lehet a kulcs a hosszú távú sikerhez.


Kosztolányi István

Szenior tanácsadó, coach, board tag az ICG-nél

Szervezet- és vezetésfejlesztési karrierjét a Johns Hopkins Egyetem tanácsadói kurzusa elvégzése után kezdte. Mielőtt csatlakozott az ICG-hez, ügyvezető partnerként szerzett tapasztalatot egy magyar tanácsadó cégnél.

Munkája során a szervezeti hatékonyság növelését célzó és az emberhez méltó szervezetekért végzett tanácsadói tevékenység áll a középpontban. Vallja, hogy ember az emberrel emberhez méltón tud létezni. Azokban a folyamatokban érzi otthon magát, ahol mérhető és fenntartható változásokat érünk el az ügyfeleinkkel, partneri viszonyt kialakítva velük.

Fejlesztési megközelítése szerint minél pontosabban tudjuk, hogy mit akarunk megtanulni, megváltoztatni, annál kevesebb időre és energiára van szükségünk – a tanulás maga is egy folyamat, nem csupán termék.

AoEC Executive Coaching diplomája van és tagja az International Coaching Federationnek. Az ICG Group Menedzsment Team tagjaként a belső tanulási folyamatok, a tanácsadóink képzése tartozik hozzá.

Kiss Gábor

HR vezető Zoltek Zrt.

Pályáját mérnökként kezdte, majd Japánban tanult termelékenységi és japán fejlesztési, vezetési módszereket, így került kapcsolatba fokozatosan a HR területtel, és a képzésekkel.

HR diplomáját a Middlesex University-n szerezte és karrierje során különböző kultúrájú, jellemzően termelő vállalatoknál vezette a HR területet, mint a Coca-Cola HBC, Knorr-Bremse Rail Systems, Dunakeszi VJ Zrt.

Tevékenységének középpontjában mindvégig a speciális vállalati célokat szolgáló szervezeti kompetenciák fejlesztése állt, a munkatársak együttműködését és átlátható, kiszámítható közös fejlődését és sikerélményét támogató környezet kialakítása. Hisz abban, hogy eközben nem szabad elhanyagolni, sőt nyíltan fel kell vállalni az emberi alapértékek és a nemzeti kulturális sajátosságok képviseletét, a jó hangulatú, fejlődésre és kezdeményezésre ösztönző, őszinte munkahelyi légkör kialakítását.

A magyarországi munkaerőpiac gyors változása és a nemzetközi nyitottságából eredő kulturális sokszínűsége, valamint a digitális fejlődés új ismeretek elsajátítását igényli, így a hagyományos HR tevékenységek mellett aktívan támogatja az egyes nemzeti kultúrák együttműködését, és az integrált IT rendszerek bevezetését.

Jelenleg a Japán-Amerikai-Magyar vezetésű Zoltek Zrt összetett menedzsment struktúrájának, döntéshozatali rendszerének fejlesztésén és az SAP SF cloud HR rendszer bevezetésén dolgozik.


Moderátor: Kálmán Edina

üzlet- és szervezetfejlesztő, a Knowhouse Consulting Kft. ügyvezetője