Az OREO modell - Élmény alapú szervezeti tudásátadás 

2025.04.17

Hogyan versenyezhet a szervezeti tudás megosztása a Netflix-szel? 

A tudásmenedzsment jelenleg nem vonzó sem Magyarországon, de még Nyugaton sem. Szeretnénk megmutatni, hogy modern eszközökkel és alapszintű technikai háttértudással, a hitelesség erejével hamar lehet jelentős hatást gyakorolni a szervezetek teljesítményére és tudáskultúrájára.

Az SZMT és a KM EXPERT folytatja közös sorozatát. A Tanuló szervezet és tudásmenedzsment második alkalmán az OREO modell megalkotója, a tavalyi ECKM konferencián többszörös díjnyertes Bene Ivett és Rácz Andrej lesz az előadónk. Kíváncsi vagy, hogyan lehet a céges tudástranszfer hasonlóan vonzó a Netflixhez? Április 17-én a C-Sync alapítójaként is ismert Ivett rövid és inspiráló előadása után sok időnk lesz beszélgetni erről és az OREO modell 4 összetevőjéről is. A modell az onboarding, a reboarding, az everboarding és az outboarding időszakában is segíti az élmény alapú tudásátadást, ezzel megoldást kínál a life-long learning támogatásának nehézségeire is az egyre rövidebb impulzusokról szóló világunkban. A beszélgetés felvezetésében egy másik tapasztalt tudásmenedzser, Magyari-Schall Judit (nass magnet Hungária Kft.) is partnerünk lesz.

Fő programelemek:

Vázlatos formában, fő témákat és módszertanokat megjelölve

  • Bene Ivett és Rácz Andrej előadása: A szervezeti tanulás elméleti háttere

  • Az OREO modell HR és tudásmenedzsment szempontból: Magyari-Schall Judit előadása

  • Kiscsoportos beszélgetések (a pontos módszertant a létszámhoz igazítjuk)

  • Plenáris megosztás

  • Plenáris lezárás

Mit kap, mivel gazdagodik, aki részt vesz a programon?

  • egy új "szemüveget" a szervezetfejlesztéshez

  • egy elérhető és vonzó eszköztárat a tudásmenedzsment támogatásához

  • a kapcsolatokban rejlő tudás feltárásának élményét, inspirációt


Időpont: 2025. április 17. 17:00 - 19:30

Helyszín: BKIK székház, I. Emelet, 301-es terem

Programtartók: Bene Ivett, Rácz Andrej, Magyari-Schall Judit (Szakmai alapcsapat: Gyulay Tibor, Bella Szilvia, Szabó Márton)

Létszámkorlát: nincs

Részvételi díj: 1500 ft,-  jelentkezés az alábbi linken lehetséges. Tagok számára pedig a levelezőlistán keresztül elérhető regisztrációs formon.

Bene Ivett

Ivett küldetése a vállalati kultúra és elégedettség emelése az ISO szabványokon alapuló, teljes körű tudásmenedzsment stratégián keresztül. Több mint 25 éves tapasztalatával úttörő szerepet tölt be a lean folyamatokban, a működési kiválóságban és a programmenedzsmentben, és társalapítója a C-SYNC-nek – a tudásmenedzsmentet és a hallgatólagos tudás rögzítését elősegítő platformnak. Ivett szenvedélyesen szorgalmazza a menedzsment humanizálását, az alkalmazottak láthatóságának növelését és a sokszínű munkakörnyezetbe vetett bizalom erősítését a mesterséges intelligencia korában.


Rácz Andrej

Andrej, Gen-Z podcaster, nyilvános előadó és a C-SYNC társalapítója. Modern üzleti megközelítéseket tanul a Buckingham Egyetemen, és az a küldetése, hogy forradalmasítsa a többgenerációs munkahelyi dinamikát belső média és MI segítségével. A multikulturális háttérrel rendelkező Andrej célja a munkahelyi kultúra emberközpontú átalakítása és az inspirált tudásmenedzsment gyakorlatok népszerűsítése.


Magyari-Schall Judit

A német Kirchheim Holding GmbH + Co. Kg-hoz tartozó veszprémi nass magnet Hungária Kft. tudásmenedzsere. Judit a tudásmenedzsment folyamatok láthatóvá tételével, és a TM módszerek gyakorlati alkalmazásával a vállalati stratégiához járul hozzá. Az alapszakmáira alapozva sok esetben HR és Felnőttképzési oldalról nyúl hozzá a folyamatokhoz.

"Ivett OREO modelljét nagyon frappánsnak tartom, mert én is munkavállalói életciklusban, és a hozzá köthető tudásmenedzsment folyamatokban gondolkodom. A Tudásmenedzsmentet dedikáltan beépítettük a cégcsoport folyamataiba, az Onboarding, az Offboarding, és jelenleg az Everboarding terén."


Gyulay Tibor

Több, mint 20 éve foglalkozik a tudásmenedzsmenttel. A téma hazai "evangelistájaként" igyekszik meghonosítani a nemzetközileg is bevált TM módszertanokat, eljárásokat. Fő célja, hogy segítse ügyfeleit, partnereit a tudatosabb, hatékonyabb tudásgazdálkodás fejlesztésében. Meggyőződése, hogy a tudás a szervezetek legfontosabb erőforrása, de csak úgy szolgálja eredményesen a szervezeti célok elérését, ha megfelelő módon bánunk vele.

Előzetes anyagok tájékozódáshoz, felkészüléshez:

Ha szeretnél találkozni Andrejjel és Ivett-tel június 12-én Barcelona-ban a World Trade Centerben, használd az IVETT10 kódot, hogy 10% kedvezmény kapj az International Social Summit esemény jegyéből. Előadásukból megtudhatod, hogy lehet belső közösségi média platform segítségével modernizálni a szervezeti kultúrát és a belső kommunikációt. További eseményekről a honlapjunkon találsz információt.


2024 elején Gyulay Tibor és Szabó Márton az első magyar tudásmenedzsment podcast, a Csomópont vendégei voltak. Az adásban strukturáltan, történetek és példák segítségével szemléltették és foglalták össze, mit jelent számukra a tudásmenedzsment és hogyan dolgoznak vele. Az adás elérhető YouTube-on és Spotify-on is ezen a linken.