
Túl az egyszemélyes igazságokon
A döntések új korszaka: versenyképesség decentralizált
döntésekkel,
módszerek a hatalom és felelősség tudatos megosztására
Kálmán Edina - Molnár Zita - Vicsek András - Zelles Tamás

A program rövid leírása
A program annak felismeréséből született, hogy a szervezeti döntéshozás napjainkra kulcskérdéssé vált a versenyképesség és alkalmazkodóképesség szempontjából. Míg a világ élvonalbeli kutatásai – többek között Daniel Kahneman és Daron Acemoglu munkái – a kollektív, inkluzív döntéshozatal hatékonyságát és adaptív erejét támasztják alá, addig a magyar szervezeti kultúrában érezhetően felerősödtek a centralizáló minták.
A program elsősorban olyan szervezetfejlesztőknek, HR-szakembereknek, közép- és felsővezetőknek szól, akik nap mint nap szembesülnek a döntéshozatal centralizáltságából fakadó működési korlátokkal – akár saját hatáskörükben, akár az általuk támogatott szervezet egészében.
A program felépítése
Túl az egyszemélyes igazságon – kevesebb zaj, nagyobb versenyképesség - Miért teljesítenek jobban azok a szervezetek, ahol a döntések nem egy kézben összpontosulnak – és mit kezd ezzel egy centralizáló közegben működő magyar cég?
Kálmán Edina előadásaAdatok és szakértelem: A sikeres szervezeti döntéshozatal kulcsa
Mennyire ismertek a vállalatot érintő kérdések az egyes vezetői szinteken. Mennyi információ áll a döntéshozó rendelkezésre. Döntés előkészítés, döntéshozatal hasonlóságok különbségek. A technikai megoldások hogyan jelennek meg, hogyan reagál a szervezet?
Zelles Tamás előadásaKinek a kezében van a döntés? Kerekasztal beszélgetés a láthatatlan hatalomtól a tudatos döntésszórásig
A kerekasztal vendégei: Molnár Zita, Pap József, Vicsek András.
A beszélgetést vezeti: Kálmán EdinaDöntések több kézben - Műhelymunka a döntéshozás tudatos szétterítéséről -
Facilitátor: Kálmán Edina
Időpont: 2025. június 21. szombat 9:30 - 13:00 (közben egy szünettel)
Időtartam: 2 x 90 perc
Maximum létszám: 40 fő
A programtartók:
Kálmán Edina, üzlet- és szervezetfejlesztési tanácsadó, ügyvezető, Knowhouse Consulting Kft.
Zelles Tamás
IT Business Partner
Nokia
Vicsek András, hálózatkutató, a Maven7 társalapítója, Innovációs
igazgató
Molnár Zita, kommunikációs vezető

Innovatív módszertanok és benchmarking-megközelítések kidolgozója, több nemzetközi program elindítója. Küldetése, hogy a közgazdasági és szervezetfejlesztési kutatásokat átültesse a gyakorlatba – a szervezetek hasznára és használatára. Hisz abban, hogy a tudatosan szétosztott döntési felelősség nemcsak érték, hanem stratégiai előny is.
Honlap: www.knowhouse.consulting

Szakterületem: IT program és product management, Döntéstámogató rendszerek, Globális adat alapú reporting megoldások, Döntéselmélet és vállalati döntéshozatal (multinacionális), Mesterséges intelligencia és Gépi tanulási rendszerek bevezetése
PhD kutatási területem: A vállalati döntéshozatali folyamatok vizsgálata, a szakértői tudás és a vállalati adatvagyon effektív módon történő használata. A személyre szabott jelentések, vezetői szintekhez igazítva.

Hálókban gondolkodik. Több mint 20 éve támogat vezetőket és szervezeteket abban, hogy megértsék, hogyan formálják a rejtett kapcsolatok a mindennapi együttműködést, a változást és a szervezeti kultúrát. Az OrgMapper és a Maven7 alapítójaként több száz projektben mutatta meg világszerte, hogyan válhatnak a kapcsolati adatok valódi tanulás és fejlődés eszközévé. Mélyen hisz abban, hogy a kapcsolódások ereje és minősége alapvetően meghatározza, mire képes egy szervezet.

Több mint 20 éve dolgozom
kommunikációs vezetőként nemzetközi környezetben, munkám során elsősorban belső
kommunikációval, változásmenedzsmenttel és közösségi élményteremtéssel
(engagement) foglalkozom. Kanadában kulturális tanulmányokat folytattam,
jelenleg pszichológia mesterszakon, interperszonális és interkulturális
specializáción tanulok.